Informacje o nas

Dlaczego "Koło Naukowe Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych" (KNZDiL)?

 

Zgodnie z nowoczesnym podejściem, zwierzęta w doświadczeniu mają znaczenie nadrzędne - są najważniejsze i od zachowania ich dobrostanu zależy wynik naszej pracy.  Są to istoty czujące. Kierując się tymi zasadami, nadaliśmy Naszemu Kołu imię "Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych", by oddać im cześć za ogromny wkład m.in. w nauki medyczne, biologiczne i rolnicze.

 

Jak powstało KNZDiL?

W SGGW prace na zwierzętach laboratoryjnych prowadzone są od lat 60. ubiegłego wieku. Jednym z twórców tego nurtu był prof. Tadeusz Sławiński, który wyprowadził linie selekcyjne myszy. Ponadto, w Katedrze Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt znajduje się jedna z najprężniej działających hodowli doświadczalnych przepiórki japońskiej w kraju. Koło Naukowe Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych powstało w odpowiedzi na zainteresowanie tematyką zwierząt wykorzystywanych do doświadczeń. W ramach Koła studenci nawiązali współpracę ze specjalistami z zakresu nauk o zwierzętach doświadczalnych, hodowcami, lekarzami weterynarii, a także innymi instytucjami branżowymi.

 

Co nas wyróżnia spośród innych Kół Naukowych SGGW?

Dobry początek - nagroda w XLI Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW, jeszcze jako Sekcja Zwierząt Laboratoryjnych KNZ przy WNZ  SGGW

Profil - jesteśmy kołem specjalistycznym

Cel - ciągłe doszkalanie się i zgłębianie wiedzy

Pasja i zapał do pracy naukowej

 

Jakie mamy priorytety?

· Zwierzę jako podmiot, a nie przedmiot naszego działania

· Tworzenie przez studentów nowych inicjatyw

· Nawiązywanie wielokierunkowej współpracy

· Realizacja indywidualnych pomysłów sukcesem całego zespołu

Koło Naukowe Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych

PL | EN